Borac u drugom poluvremenu slomio otpor Slobode, Vušurović dva puta pogađao mrežu Bukvića

U okviru 19. kola Premijer lige BiH, Borac je na svom terenu savladao Slobodu sa 3:1. Prvi gol za domaćine je dao Jovo Lukić, a drugi i treći su bili djelo Milana Vušurovića, dok je na drugoj strani precizan bio Fedor Predragović.

Nakon 19 odigranih susreta u domaćem šampionatu, izabranici Nemanje Miljanovića na zimsku pauzu odlaze sa 30 bodova, dok su Tuzlaci ostali na cifri od 24. Mladen Žižović je u ovom meču izašao sa podmlađenom postavom, pošto je nekoliko igrača povrijeđeno.

Banjalučani su od početka došli do terenske inicijative i većeg posjeda lopte, no nisu to uspijevali pretvoriti u gol, sve do 33. minuta. Gosti su veoma brzo izjednačili i nakon 45 minuta je bilo 1:1.

Borac je odlično otvorio nastavak i poentirao već u njegovom prvom minutu, da bi 72. minutu udvostručio vođstvo, nakon čega crveno-crni nisu smogli snage da se vrate.

Gradski stadion

Borac je od samog početka preuzeo posjed lopte, a već u prvom minutu, Goran Zakarić je poslao dobru loptu ka petercu sa desne strane, međutim odbrana gostiju je otklonila opasnost. Pet minuta kasnije, Dejan Meleg je odlično šutirao iz daljine, međutim Semir Bukvić je bio na pravom mjestu i uspio je to odbraniti.

U 15. minutu, Sloboda je prvi put zaprijetila. Fedor Predragović je probao iz daljine, ali ni Nikola Ćetković se nije dao iznenaditi. Samo minut kasnije na drugoj strani, Amar Begić je bio u odličnoj prilici u blizini peterca, međutim šutirao je visoko preko gola.

U 29. minutu, Miloš Karišik je zbog povrede napustio teren, a Tuzlaci su ubrzo primili gol. U 33. minutu, Aleksandar Vojnović je šutirao, Bukvić je odbranio, a Jovo Lukić se našao na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Jovo Lukic
FK BORAC Banja Luka/facebook

Minut poslije, Karišika je zamijenio Haris Hasanović. Nedugo zatim, Ćetković je uz manje probleme zaustavio udarac Eldara Mehmedovića, ali u 37. minutu je bio nemoćan.

Sloboda je tada poravnala na 1:1 nakon što je Predragović sjajnim udarcem lijevom nogom van šesnaesterca matirao protivničkog golmana.

Nastavak je bio izuzetno zanimljiv. Lukić je nekoliko minuta kasnije bio u dobroj prilici, no šutirao je pored gola, a Bukvić je zaustavio šut Zakarića iz okreta.

Na drugoj strani, Josip Balić je ostao sam na ivici šesnaesterca, no lopta je završila preko gola. Ovo je bilo posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, tako da se na veliki odmor otišlo sa 1:1.

Boracc

Crveno-plavi su otvorili drugo poluvrijeme na, po njih, najbolji mogući način. U 46. minutu, Dino Ćorić je odlično centrirao sa desne strane, a Milan Vušurović je glavom matirao Bukvića i doveo Borac do vođstva od 2:1.

Domaćini su nastavili sa pritiskom i u narednim minutima su izgledali bolje na terenu. U 53. minutu, Zakarić je oboren u šesnaestercu gostiju, domaćini su tražili penal, no Mulahasanović je pokazao da se igra nastavlja.

Tempo meča je u nastavku opao, ni jedni ni drugi nisu uspijevali stvarati izgledne prilike, sve do 72. minuta. Zakarić je tada sjajno asistirao do Vušurovića, koji je završio akciju pogotkom za 3:1.

Samo 120 sekundi kasnije, crnogorski fudbaler je ponovo izbio u dobru poziciju, ali ovog puta sa desne strane šesnaesterca nije uspio savladati Bukvića.

Slavlje Borac

U narednom periodu, oba tima su igrala dosta nepovezano, što je svakako više odgovaralo Borcu, koji nije imao previše problema da sačuva prednost. U 80. minutu, Amar Beganović je zaprijetio udarcem sa ivice šesnaesterca, ali Ćetković je to uspio zaustaviti.

Dva minuta kasnije, Lukić je izbio u odličnu poziciju na drugom kraju terena, oslobodio se čuvara u blizini peterca, međutim Bukvić je uspio osujetiti napadača Banjalučana.

Do kraja meča, osim šuta Mirsada Ramića kojeg je zaustavio Ćetković, nije bilo previše uzbušenja ni promjene rezultata, tako da je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu ostalo 3:1.

Nakon zimske pauze, Borac će igrati protiv Širokog u gostima, a Sloboda kao domaćin igra gradski derbi protiv Tuzla sitija.

Detaljan tok današnjeg meča ste mogli pratiti OVDJE.