Crvena zvezda bez poraza završila jesenji dio Superlige

Crvena zvezda je u okviru 19. kola Superlige Srbije pobijedila Metalac u Gornjem Milanovcu rezultatom 1:0.

Nije u prvih deset minuta bilo prilika na obje strane, ali je Crvena zvezda sasvim očekivano imala više loptu u svojim nogama i polako gradila napade. Prvi pokušaj vrijedan pomena zabilježen je u 11. minuti kada je Milan Gajić šutirao iz poluvoleja, lopta je imala čudan pravac, međutim na kraju je završila preko gola.

Minut kasnije i Metalac je imao sjajnu šansu. Nekadašnji mladi igrač Partizana Jovan Vlaukin ostao je sam u kaznenom prostoru gostiju, no nije dobro reagovao i dobra prilika za domaće je propala.

Smirila se igra nakon toga, a novu dobru situaciju Zvezda je imala na isteku pola sata igre. Milan Rodić je centrirao, Dijego Falćineli gađao, ali nije bio precizan i na semaforu je ostalo 0:0.

metalac zvezda 12316
Starsport

I u 38. minuti Crvena zvezda stigla je do prednosti. El Fardu Ben je izveo korner, lopta je otišla tačno gdje treba, na nekih sedam metara od gola Metalca. Najviši u skoku bio je štoper gostiju Nemanja Milunović i sjajnim udarcem glavom matirao Dušana Puletića za vođstvo svoje ekipe.

Samo minut kasnije mogao je Italijan u vrhu napada Zvezde da poveća na 2:0, ali se nije dobro snašao i golman Metalca je uspio da sačuva svoj gol, te na odmor odvede svoj klub sa jednim golom zaostatka.

metalac zvezda 12333

Deset minuta čekalo se na prvi šut uopšte u prvom poluvremenu. Rodić je pokušao sa distance, ali nije to bilo opasno po domaće. Dobru šansu Zvezda je imala u 61. minuti kada dodavanje Mirka Ivanića nije iskoristio asistent kod prvog gola Ben i ostalo je 1:0 za “crveno-bijele“.

Izuzetno nezanimljivo drugo poluvrijeme odigrale su obje ekipe u Gornjem Milanovcu. Nakon 60. minuti prvo uzbuđenje viđeno je tek deset minuta prije kraja kada je nakon centaršuta Ivanića, Gajić vratio loptu u peterac, ali je neko od defanzivaca Metalca izbacio loptu u korner. Krenuo je Metalac pred kraj ofanzivnije, no ipak gosti su bili bliži golu. Marko Gobeljić je u drugoj minuti nadoknade istrčao kontranapad i našao se u dobroj poziciji, ali nije bio precizan i utakmica je završena rezultatom 1:0.

Nakon kraja prvog dijela sezone Crvena zvezda ima devet bodova prednosti ispred najvećeg rivala Partizana, dok je Metalac 11. sa četiri boda više od prvog u zoni ispadanja.