Crveni kartoni, penali i golovi Milana Pavkova u novom trijumfu Crvene zvezde (VIDEO)

Crvena zvezda je u okviru 25. kola Superlige Srbije pobijedila TSC u Senti rezultatom 3:1.

Domaći su u 15. minuti stigli do prve i velike prilike. Nakon centaršuta Mihajla Banjca lopta je stigla do Saše Tomanovića čiji je udarac sa gol linije zaustavio Milan Gajić

Crvena zvezda je na veliku šansu čekala nešto više od pola sata kada je iz izgledne pozicije izblokiran Milan Rodić. Samo nekoliko trenutaka kasnije gosti su mogli do vođstva preko Mirka Ivanića koji je počeo i završio akciju, međutim nije bio precizan pa je lopta otišla u gol aut.

Do kraja poluvremena Nemanja Milunović je imao šansu za “Crveno-bijele“, ali je na mjestu bio Slavko Damjanović. Desio se pred kraj i sudar glavama štopera Zvezde i Nenada Lukića, pa je morala intervenisati i medicinska pomoć.

tsc zvezda 15764

Nešto više događanja, pa i četiri gola viđena su u drugom poluvremenu. Najprije je Zvezda stigla u vođstvo golom Milana Pavkova u 54. minuti. Ponovo je najveći dio posla obavio Ivanić, dok je napadaču gostiju ostalo samo da loptu proslijedi u mrežu.

Nije su dugo igralo nakon toga, svega nekoliko minuta, a Zvezda je ostala sa igračem manje i TSC je stigao do izjednačenja. Gajić je kao posljednji igrač odbrane povukao Đuru Zeca i skrivio jedanaesterac, a sebi zaradio crveni karton.

Loptu je na “kreč” postavio Lukić i poslao je u jednu, a golmana u drugu stranu za poravnanje u Senti.

Desetak minuta je Crvena zvezda igrala sa igračem manje i skoro identična situacija desila se na drugoj strani. Fauliran je ovaj put Mirko Ivanić od strane Tomanovića koji je prvo zbog starta zaradio žuti karton, a potom zbog prigovora drugi i isključenje.

Odgovornost je na sebe preuzeo Gejlor Kanga i iako je Damjanović pogodio stranu, Gabonac je golom doveo Zvezdu u novu prednost.

Do kraja je Crvena zvezda novim golom Pavkova potvrdila pobjedu. Ovaj put asistent je bio Slavoljub Srnić u 71. minuti.

U sljedećem kolu Superlige Srbije Crvena zvezda igra protiv Čukaričkom, dok TSC gostuje u Nišu ekipi Radničkog.