Desetkovani, ali čvrsti Promo uspio odbraniti domaći teren protiv Leotara

U zaostaloj utakmici prvog kola Lige BiH, Promo je na svom parketu savladao Leotar sa 74:67. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dilan Karl sa 20, a pratio ga je Šejn Getling sa 17 poena.

Ekipi iz Donjeg Vakufa je ovo drugi trijumf nakon tri odigrana susreta, a Trebinjci su sada na identičnom učinku. Domaći su na ovom susretu igrali bez Entonija Edžera i Uroša Ilića, igrača koji su naknadno registrovani.

Utakmica je bila izuzetno neizvjesna. Izabranici Bobana Ninića su vodili tokom većeg dijela, ali gosti su se vratili u četvrtoj dionici, gdje u posljednjem minutu ipak nisu imali dovoljno snage za potpuni preokret.

kimi ks bih

I jedni i drugi su na početku susreta dosta lako dolazili do realizacije. Dilan Karl je otvorio meč i doveo Promo do 2:0, a trojkom je na drugoj strani uzvratio Božo Đurasović.

Nastavilo se u dobrom ritmu sa obje strane, Šejn Getling je vrlo brzo proigrao Karla za 4:3, a potom se uglavnom igralo koš za koš i niko se nije uspio odvojiti, sve do posljednja tri minuta, kada su domaćini preko Aleksandra Ilića, Getlinga i Karla završili prvu dionicu sa +9 (29:20).

Fantastičan šut Proma iz prve dionice se nije nastavio u drugom kvartalu, ali im se zato odbrana dodatno pojačala. Nakon 90 sekundi bez poena, Karl je sa linije slobodnih bacanja povećao na 31:20, a Srđan Milanović je odgovorio. Potom je došlo do novog perioda praznog hoda oba suparnika, koga je prekinuo Getling.

Nikola Đurasović je pogodio trojku, međutim Leotar nije uspio da do kraja razbije zonu sastava iz Donjeg Vakufa i uhvati potpuni priključak. Ivan Pendić, kapiten Admir Džihan i Ilić su bili precizni van linije 6,75m i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 45:32.

ninic dzihan promo

Na početku treće četvrtine, Stevan Krtinić se povrijedio, ali je nakon kraće pauze ipak uspio nastaviti meč. Na drugom kraju parketa, Getling je rano napravio treći faul, a ponovo se igralo koš za koš. Na polovini perioda, Nikola Đurasović je smanjio zaostatak svog tima na -9 (49:40), da bi ponovo došlo do crne serije u kojoj ni jedni ni drugi nisu pronalazili prava napadačka rješenja.

Dino Alkić je povećao na 51:40, a Nemanja Milidragović je svojim ulaskom u igru uspio donekle razdrmati Leotar, koji je uspio dodatno smanjiti i u odlučujućih deset minuta se ušlo pri rezultatu 58:50.

Krtinić je četvrtu etapu otvorio pogotkom za 58:52, no Getling mu je odgovorio pogođenim šutem za tri. Nikola Jeftić i Božo Đurasović su približili Trebinjce na -5 (61:56), a umor domaćina, koji je na ovom susretu igrao sa samo šest igrača, ogledao se u par promašenih zicera i dekoncentraciji.

marko icelic i leotar

Zbog pet faulova, igru su napustili Pendić sa jedne i Raičević sa druge strane, a ekipa koju sa klupe predvodi Marko Ičelić je postepeno hvatala potpuni priključak i na dva minuta do kraja su poslije trojke Dejana Šakotića prišli na samo -2 (67:65). Nakon Ninićevog tajm-auta, Getling je bio polovičan sa penala, da bi zatim nakon nesportske lične greške Bože Đurasovića isti učinak imao i Ilić za 69:65.

Milidgragović i Božo Đurasović su takođe napustili parket, Krtinić je smanjio na 69:67, a Alkić je na drugoj strani na minut do kraja uspio poentirati iz ofanzivnog skoka za 71:67. Isti igrač je zatim sjajno reagovao u odbrani i izborio posjed za svoj tim, što se pokazalo kao odlučujući momenat. Leotar više nije imao šanse i konačan ishod je glasio 74:67.

Promo

U narednom kolu, Promo će igrati protiv Radnika u gostima, a Leotar na svom parketu dočekuje Mladost.

PROMO – LEOTAR 74:67 (29:20, 16:12, 13:18, 16:17)

Promo: Getling 17, Džihan 7, Alkić 10, Ilić 14, Karl 20, Pendić 6

Leotar: B. Đurasović 15, Raičević 5, Aleksić 0, Milidragović 5, Ninković 5, Šakotić 4, Jeftić 9, Milanović 2, N. Đurasović 8, Krtinić 14

Sudije: Babić, Karačić, Jurković

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.