Igokea bolja od Širokog

Igokea je u ovkiru 5. kola Lige 6 na svom parketu savladala Široki sa 72:63.

Aleksandrovčani su sada na omjeru 4-1, dok su Širokobriježani upisali svoj treći poraz iz pet odigranih susreta.

Utakmica je bila veoma izjednačena, a odlučena je u četvrtoj četvrtini. Prva dionica je završena neriješeno (19:19), a domaćini su bili nešto bolji u nastavku, pa su na veliki odmor otišli sa +2 (35:33).

Gosti su u trećem kvartalu držali priključak i u nekoliko navrata imali vođstvo, ali se u finalnu dionicu ipak ušlo sa vođstvom Igokee (51:50).

Izabranici Marka Cvetkovića su se potom odlijepili na nedostižnu prednost i konačan ishod je glasio 72:63 u njihovu korist.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Sava Lešić sa 17 poena, dok je na drugoj strani prednjačio Martin Junaković sa 20.