Kopa Amerika: Papu Gomez vodio Argentinu do pobjede, Urugvaj i Čile odigrali neriješeno (VIDEO)

Odigrana su dva meča Kopa Amerike. Fudbaleri Argentine pobijedili su Paragvaj sa 1:0, dok su Urugvaj i Čile podijelili bodove 1:1.

Fudbaleri Argentine su sjajno otvorili utakmicu. Raspoloženi Lionel Mesi odigrao je loptu do Anhela Di Marije koji je u svom stilu proigrao Papu Gomeza, a ovaj rutinski savladao golmana Paragvaja Entoni Silvu u 10. minuti.

U finišu prvog poluvremena mogli su Argentinci i da udvostruče prednost, međutim nakon provjere sa VAR sobom ustanovljeno je da se radilo o nedozvoljenoj poziciji i auto-gol Žuniora Alonsa je poništen, tako da se na odmor otišlo sa 1:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiji Paragvaj. Mnogo više su napadali i držali loptu u svom posjedu, dok su se izabranici Lionela Skalonija iznenađujuće odlučili braniti rezultat iz prvog dijela. Na kraju im je to i pošlo za rukom, jer Paragvaj nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Emilijana Martineza i Argentina je upisala nova tri boda u grupi A.

U drugoj utakmici fudbaleri Urugvaja su bili ti koji su bolje otvorili meč, a Đorđan De Arasketa nije uspio da takvu igru kruniše pogotkom, jer je u situaciji jedan na jedan kao pobjednik izašao golman Čilea Klaudio Bravo. U 26. minuti Ben Brereton poslao je loptu u šesnaesterac do Eduarda Vargasa koji je uputio snažan udarac i tako doveo Čile do vođstva na ovom meču.

U drugom poluvremenu u 66. minuti Urugvaj je imao korner sa desne strane, a lopta je došla do Luisa Suareza koji se dobro snašao u gužvi i tako donio izjednačenje svojoj reprezentaciji u ovom meču. Do kraja ove utakmice po jedna šansa bila je na obje strane, međutim do promjene rezultata nije došlo i susret je završen podjelom bodova 1:1.