Luda završnica: Argentina trijumfom prošla dalje, ali je i poražena Poljska obezbijedila plasman u osminu finala

Argentina je sa 2:0 savladal Poljsku u okviru posljednjeg trećeg kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru  te su na kraju obje selekcije obezbijedile prolaz dalje.

Meč je otvoren u vidu velikog grča kako Argentine tako i Poljska jer se ipak radilo o susretu koji je bio krucijalan za obje reprezentacije ukoliko su željele da izbore plasman dalje.

Kako je utakmica odmicala, tako je sve polako prelazilo na stranu Argentine koja uspjela da ostvari terensku dominaciju te izbori penal, penal koji je u 39. minutu odbranjen Lionelu Mesiju od strane nevjerovatnog Vojčeha Šćešnog.

Sa tim promašajem kao svojevrsnim hajlajtom prvog dijela susreta se i otišlo na odmor koji će poslužiti na kraju kao uvertira za nevjerovat nalet Argentine.

Upornost Argentinaca se isplatila tik nakon početka utakmice poslije odmora na poluvremenu jer je Nahuel Molina odličnim centaršutom po zemlji pronašao Aleksisa Mekalistera koji je udarcem iz prve u 46. minutu doveo svoj tim u prednost.

Pritisak Argentine na zadnju liniju Poljske se nastavio te se ispred gola Šćešnog uvijek nazirala neka nova opasnost, a jedna je naudila Poljacima kada je Hulijan Alvarez ispratio dodavanje Enza Fernandeza te uduplao vođstvo “Gaučosa”.

Nakon toga, Poljska je psihički u potpunosti pala te je dopuštala Argentini da je teroriše loptama između njihovih defanzvica, ali nije bilo više golova na susretu.

Argentina je pobjedom od 2:0 protiv Poljske obezbijedila prolaz dalje u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru, ali su i poraženi protivnici to uradili jer su imali bolju gol razliku od trećeplasiranog Meksika kojem je trebao samo gol više u pobjedi nad Saudijskom Arabijom od 2:1 da ide dalje. Uistinu luda završnica grupe C Mundijala!