Semedo zalutao na utakmicu s Njemačkom, a Gosens znao kako da to iskoristi (VIDEO)

Njemačka je na “Alijanc areni” rezultatom 4:2 pobijedila Portugal u okviru drugog kola grupe F Evropskog prvenstva.

Već u petoj minuti utakmice Robin Gosens zatresao je mrežu protivnika na asistenciju Džošue Kimiha, ali je Tejlor signalizirao ofsajd u kojem se nalazio Serž Gnabri kojem je lopta prvobitno bila upućena.

S 20-ak metera snažno je po zemlji šutirao Kaj Haverc u desetoj minuti, a Rui Patrisio je prvo odbio tu loptu prema Gnabriju, te potom stigao do iste prije njemačkog napadača. Toni Kros odigrao je dupli pas s Gosensom dvije minute poslije, a saigrač mu je povratnim dodavanjem omogućio situaciju iz koje je šutirao s 15 metara od gola, ali je taj šut završio u bloku.

Portugal dolazi do prednosti u 15. minuti meča. Kristijano Ronaldo dovodi Portugal do prednosti. Prvu priliku na utakmici Portugalci su pretvorili u gol, brz napad doveo je loptu do Dioga Žota koji je ostao sam s Ronaldom ispred Manuela Nojera, te je odlučio asistirati svom kapitenu koji je pogodio praznu mrežu.

Gosens je tri minute nakon gola ponovo dobio loptu na lijevoj strani i oštro šutirao po zemlji, a tu je loptu uspio prihvatiti Patrisio. Novu veliku priliku četiri minute poslije imao je Portugal. Loptu je u šesnaesterac ubacio Bruno Fernandeš, a Ruben Dias je glavom s tri metra udaljenosti od gola neuspješno gađao drugu stativu. Gnabri je minutu poslije prošao po desnoj strani i lijevom nogom ubacio loptu na peterac gdje Mats Humels nije uspio zakačiti loptu glavom i promijeniti joj smjer.

U 34. minuti Silva je sa desne strane ušao u šesnaesterac i predriblao Humelsa, ali je u trenutku kad se namještao za udarac u naletu bio Antonio Ridiger koji mu je oduzeo loptu. Minutu poslije Nijemci izjednačavaju rezultat. Kimih je sa desne strane prebacio loptu ka lijevoj gdje se nalazio Gosens koji je uhvatio volej i iz prvog dodira loptu vratio ka petercu gdje se odlično snašao Havers koji je poslao loptu pored Patrisija.

Četiri minute bilo je potrebno Nijemcima da nakon izjednačenja stignu do preokreta. Nakon brzog protoka lopte Tomas Miler je prebacio loptu ka Kimihu koji iz prvog dodira loptu vraća ka golu, a tamo se loše snalazi Rafael Gereiro i šalje loptu u sopstvenu mrežu.

Kros je u 42. minuti ubacio iz kornera a Ridiger loptu glavom poslao preko prečke. Posljednju priliku prije odmora imao je Gnabri kada je primio netačno dodavanje Nelsona Semeda ka nazad i s centra krenuo u jedan na jedan situaciju s Pepeom kojeg je na liniji šesnaesterca predriblao, te potom šutirao u dobro postavljenog Patrisija. Već u šestoj minuti nastavka Nijemci su povećali vođstvo. Lopta je opet sa desne prebačena na lijevu stranu terena odakle je Gosens ubacio loptu u peterac, a Haverc je ponovo stigao u punom naletu i poslao loptu u mrežu.

Nemoć Portugala potvrđena je na isteku sat vremena igre. Ponovo je opasnost došla sa desne strane terena odakle je centaršut ubacio Gnabri, a Semedo još jednom nije ispratio Gosensa koji je nečuvan glavom proslijedio loptu u mrežu s peterca.

Sedam minuta poslije Portugalci smanjuju svoj zaostatak. Ronaldo je odlično reagovao na loptu ubačenu u šesnaesterac i prebacivši Nojera je poslao na drugu statitvu odakle je Žota šalje u mrežu.

Portugal se deset minuta prije kraja zamalo rezultatski vratio u utakmicu. Renato Sančez snažno je šutirao s 20 metara udaljenosti od gola, a njegov je pokušaj zaustavila stativa. Sedam minuta prije kraja Nijemci su imali odličnu situaciju da zabiju peti gol, ali je nisu iskoristili. Gorecka je predvodio kontra-napad u kojoj je njegov tim bio u brojčanoj nadmoći od tri u odnosu na dva portugalska igrača, ali se odlučio na udarac s linije šesnaesterca koji je završio iznad prečke.

Nijemci su kroz posjed iskontrolisali preostali period utakmice, te upisali prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu pred posljednji duel grupne faze s Mađarima. Portugal će se u narednoj utakmici sastati s Francuzima.