Mesi sa dva gola donio pobjedu Barseloni protiv Atletik Bilbaa (VIDEO)

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Atletik Bilbaa na gostovanju sa 3:2 u zaostalom meču 2. kola španske Primere.

Domaći igrači izveli su kontranapad u trećem minutu i Injaki Vilijams je sve iznenadio kada je pogodio za 1:0. Ta radost nije dugo trajala, pošto je Lionel Mesi ubacio u šesnaesterac, tamo je Frenki de Jong vratio u sredinu, da bi Pedri lagano glavom izjednačio na 1:1 u 14. minutu.

Barselona je naravno napadala sve više želeći da dođe do vođstva i u tome su uspjeli u 38. minutu. Pedri je na sebe privukao nekoliko protivničkih fudbalera i dodao do Mesija koji je pogodio za 2:1.

Prvu priliku u nastavku imao je Vilijams u 51. minutu, no on je sa nekih deset metara poslao loptu pored gola. Dva minuta kasnije Mesi je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda, a deset minuta kasnije Antoan Grizman je dodao do Mesija, da bi Argentinac zakucao loptu ispod prečke za ubjedljivo vođstvo od 3:1.

Ponovo je Mesi došao u priliku, kada je sa vrha šesnaesterca pogodio prečku u 72. minutu. Domaći tim je uspio da smanji na 3:2, nakon što je Alehandro Berenguer presjekao loptu od Mesija, dodao do Ikera Munaina, a ovaj je se sa vrha šesnaesterca upisao u strijelce.

U narednom kolu Barselona gostuje Granadi, dok Atletik Bilbao gostuje Atletiko Madridu.