Neprepoznatljivi Partizan izgubio i od Borca

Partizan je razočarao i na otvaranju ABA lige gdje je poražen na domaćem terenu od Borca iz Čačka rezultatom 87:78 (17:24, 19:25, 21:19, 21:19).

Partizan je prvi otvorio susret poenima Ognjena Jaramaza, ali već u sljedećem napadu prve poene za Borac u novoj sezoni postigao je Uroš Čarapić. Nemanja Todorović pogađa trojku za Čačane na 7:13 do kraja prve četvrtine i dovodi svoju ekipu u prednost 9:4. Brzo su se “crno-bijeli” vratili i kada je Erik Mika zakucao na 2:21 bilo je 17:17. Nakon toga Borac pravi mini seriju 7:0 i završava prvu dionicu u svoju korist rezultatom 24:17.

Već na početku druge četvrtine Dušan Miletić pogađa za tri poena i prvu dvocifrenu prednost svoje ekipe. Reagovao je brzo Vlado Šćepanović tajm-autom, ali ni nakon njega Partizan nije uspio uhvatiti željeni ritam. Na pola druge dionice Nenad Nerandžić pogodio je novu trojku za najveće vođstvo Borca +15 (23:38). Nakon drugog tajm-auta trenera crno-bijelih “Parni valjak” se malo probudio i spustio razliku na ispod deset poena, ali nalet Partizana je kratko trajao i ponovo se Borac vratio na dvocifrenu prednost i na odmor se otišlo rezultatom 49:36.

Nije drugo poluvrijeme počelo drugačije od onoga kako su završili igrači Borca prvo. Brajs Tejlor Džons pogodio je za na otvaranju treće četvrtine za 51:36. Održavali su igrači Borca prednost, a Partizan je na pet minuta do kraja dionice trojkom Nemanje Gordića spustio na ispod deset poena razlike. Održavali su i jednu i drugi tu razliku, pa se u posljednji dio igre ušlo sa rezultatom 68:57.

Partizan je konačno bolje proigrao na početku četvrte četvrtine i trojkom Markusa Pejdža na 7:06 do kraja spustio vođstvo Borca na samo pet poena razlike. Vilijam Mozli svojim zakucavanjem približava “crno-bijele” na samo tri poena (71:68). Uzvratio je brzo Radovan Đoković u sljedećem napadu šutem za tri poena i vratio Borac u prednost veću od jednog posjeda. Na dva minuta do kraja Jaramaz pogađa trojku za 78:74 za Borac, ali Miletić uzvraća laganim poenima na drugoj strani. Posao za čačanski klub završio je Đoković trojkom na 1:04 do kraja. Gosti su lagano priveli utakmicu kraju i pobijedili rezultatom 87:78.

Partizan će u drugom kolu igrati protiv Budućnosti, dok će Borac ugostiti Crvenu zvezdu.