Nerman Fatić ušao u polufinale Čelendžera u Zadru

Teniser iz Bosne i Hercegovine Nerman Fatić savladao je Indijca Sumita Nagala sa 2:1 (5:7, 6:3, 7:5) i plasirao se u polufinale Čelendžera u Zadru.

Fatić je poveo u prvom setu sa 4:2, ali je Indijac odmah napravio ribrejk i još jednom kasnije je oduzeo servis gem svom protivniku i osvojio je set sa 7:5. Nerman je dobro počeo i drugi set, te je imao prednost od 4:1, da bi Nagal vratio brejk, no Fatić je napravio novi brejk i izjednačio je na 1:1.

Treći set je bio veoma neizvjesan, gdje je Indijac ponovo vratio brejk zaostatka, a onda je odbranio i dvije meč lopte na Fatićev servis, te je i tada odbranio brejk. Nerman je tek potvrdio treći brejk i plasirao se u polufinale gdje ga čeka bolji iz duela Dimitra Kuzmanova – Blaža Kavčiča.