Nova vremena u Bundesligi: Šalke i Verder ispadaju, Levandovski srušio rekord Gerda Milera (VIDEO)

Velika uzbuđenja bila su u posljednjem kolu Bundeslige, a na kraju će put Cvajte ići Šalke i Verder Bremen, a u baraž će ekipa Kelna, dok je Robert Levandovski u 90. minutu oborio rekord Gerda Milera.

Ranije je već bilo poznato da je Bajern Minhen šampion i da će pored njih u Ligu šampiona Lajpcig, Borusija Dortmund i Volfsburg. Ajntraht Frankfurt i Bajer Leverkuzen će u Ligu Evrope, dok će Union Berlin put novoformirane Konferencijske lige. Najzanimljivije u posljednjem kolu bilo je u borbi za opstanak.

Verder je ušao u duel sa Borusijom Menhengladbah sa opcijama da ostane, ode u baraž i ispadne i oni su očajno odigrali meč. Povela je Borusija već u trećem minutu golom Larsa Štindla, da bi na 2:0 povećao Markus Tiram u 52. minut. Rami Bensebaini je povećao to na 3:0 u 62. minutu, a šest minuta kasnije Florijan Nojhaus je pogodio za 4:0.

Igrači iz Bremena su uspjeli da smanje na 4:2 golovima Milota Rašice i Niklasa Filkruga u 80. i 83. minutu.

Arminija Bilefeld je imala samo bod više od Verdera, no oni su puno ozbiljnije pristupili posljednjem meču u Bundesligi. Fabijan Klos je pogodio sa bijele tačke u 66. minutu za vođstvo od 1:0, a razliku je udvostručio Ritsu Doan u 72.minutu na 2:0 protiv Štutgarta i tako su osigurali opstanak u prvenstvu.

Keln je igrao protiv Šalkea koji je već ranije ispao i postigli su gol za baraž u 71. minutu, no on je poništen zbog ofsajda. Ipak u 86. minutu golman Šalkea je odbranio šut protivničkom igraču, da bi se lopta opet odbila do fudbalera Kelna i Sebastijan Bornau je postigao gol glavom za odlazak u baraž (1:0).

Prije duela između Bajern Minhena i Augzburga uručeni su pokloni fudbalerima koji više neće nositi dres Bavaraca poput Davida Alabe, Džeroma Boatenga, Ćavija Martineza. Domaća ekipa je povela autogolom Džefrija Goveleuva u devetom minutu, a onda je Serž Gnabri povećao na 2:0 u 23. minutu.

Dva minuta kasnije Manuel Nojer je odbranio penal Danijelu Kaliguriju, a onda je uslijedio najljepši trenutak utakmice kada je Džošua Kimih postigao predivan pogodak sa oko 30 metara u 33. minutu za 3:0. Deset minuta kasnije Kingsli Koman je sa 25 metara zakucao loptu za ogromnih 4:0.

Uspjeli su gosti da smanje na 4:2 golovima Andre Hana u 67. minutu i Florijan Niderlečner u 72. minutu. Čitav meč se čekalo hoće li Robert Levandovski oboriti rekord Gerda Milera i to je uradio u 90. minutu kada je postigao 41. gol u sezoni za konačnih 5:2.

Borusija Dortmund je savladala ekipu Bajer Leverkuzena sa 3:1, a dva gola je postigao Erling Haland u petom i 84. minutu, dok je treći gol djelo Marka Rojsa u 51. minutu, a gol za goste dao je Lars Bender u 90. minutu.

Union Berlin je gubio 1:0 od Lajpciga golom Džastina Klajverta u 55. minutu, ipak put do Evrope osigurali su Marvin Fridrih i Maks Kruze u 67. i 92. minutu

Frankfurt je bio bolji od Frajburga sa 3:1 golovima Andrea Silve, Almami Turea i Ragnara Aćea, a za goste strijelac je bio Jeong Vo-Jeong. Hofenhajm je nakon preokreta savladao Hertu sa 2:1, a Berlinci su poveli preko Vladimira Daride, dok su pobjedu domaćim donijeli Sargis Adamjan i Andrej Kramarić.

Žan-Pol Boatis je doveo Majnc u vođstvo protiv Volfsburga, Maksimilijan Filip je izjednačio, da bi Robin Kuason ponovo pogodio za prednost gostiju od 2:1. Kasnije je Žoao Viktor izjednačio, a pobjedu gostima je donio Stefen Bel