Očajni Junajted ništa nije mogao, Siti ide u finale

U polufinalu engleskog Liga kupa sastali su se Mančester siti i Mančester junajted. Aposlutno zasluženo i mnogo konkretnijom igrom “Građani” su otišli u finale Liga kupa, rezultatom 2:0.

Prvu priliku na meču imali su igrači Mančester sitija u 13. minutu kada je Kevin De Brujne bio u prodoru i dobio odličnu loptu sa strane i šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio lijevu stativu. Nedostajalo je malo sreće Belgijancu u tim trenucima.

Nisu gosti prestajali sa napadima pa je tako u 24. minutu gol koji je postigao Fil Foden poništen zbog ofsajda u kojem se našao mladi “Građanin“. U prvih dvadesetak minuta moglo se vidjeti da izabranici Pepa Gvardiole više žele da dođu do finala ovog takmičenja.

U redovima “Crvenih đavolaSkot Mektominej je pokušao ugroziti protivničkog golmana iz daljine, u 35. minutu. Međutim, njegov udarac je otišao daleko od gola, lopta je otišla izvan terena. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao 0:0.

Šest minuta u nastavku meča i ekipa Ole Gunara Solskjera je kapitulirala. Loptu je nakon izvedenog slobodnog udarca, unutar kaznenog prostora pokupio Džon Stons i neodbranjivo poslao u desnu stranu gola Junajteda. U tim trenucima rezultat je bio 1:0 za Mančester siti.

Građani” nisu prestajali da atakuju na gol Dina Hendersona. Odlično fudbalsko znanje je u 62. minutu pokazao Rijad Marez kada je nakon izvrsne solo akcije uputio precizan udarac sa nekih 17 metara prema lijevim rašljama. Golman Junajteda je spektakularnom odbranom spriječio njegov pokušaj.

Kruna dobre igre gostiju došla je u 83. minutu kada je Fernandinjo hladnokrvno sa dvadesetak metara sjajnim udarcem smjestio loptu u mrežu domaćina nakon odlične timske akcije “Građana“. Tada je rezultat na semaforu glasio 2:0 za Mančester siti.

Manchester United 0 – [2] – Manchester City – Fernandinho 82′ from r/soccer

Sve što su domaći večeras pokušali bilo je nedovoljno da bi prošli u finale Liga kupa, Siti je zasluženo slavio rezultatom 2:0. Gosti zauzimaju drugo mjesto u finalu, gdje će se sastati sa ekipom Totenhema