Po jedan gol dovoljan Argentini i Čileu protiv Urugvaja i Bolivije (VIDEO)

U okviru drugog kola Kopa Amerike, Argentina je pobijedila Urugvaj sa 1:0, a Čile je istim rezultatom bio bolji od Bolivije.

Obe uspješnije ekipe sada imaju četiri boda i dijele prvu poziciju u grupi A, a prati ih Paragvaj sa bodom i utakmicom manje.

Argentina je imala nešto manji posjed lopte od Urugvaja, međutim “Gaučosi” su bili nešto konkretniji. Lionel Mesi je u sedmom minutu poslije sjajnih driblinga šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali Fernando Muslera je bio na visini zadatka.

Šest minuta kasnije, viđen je prvi i jedini pogodak na utakmici, a on je bio djelo Guida Rodrigeza, koji je sjajno skočio na centaršut Mesija i glavom savladao protivničkog čuvara mreže. Urugvajci nisu uspjeli poravnati i konačan ishod je ostao 1:0.

Čile je takođe završio posao u ranoj fazi utakmice. U desetom minutu, Ben Brereton je uspješno završio dobru kontru i na pas Eduarda Vargasa pogodio za 1:0.

Čileanci su bili dominantniji i u nastavku, no nije im polazilo za rukom da udvostruče vođstvo, a i Bolivija je imala par prilika, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.