Posušje veoma ubjedljivo protiv Sloge Meridian

Posušje je u okviru 6. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladalo Slogu Meridian sa 4:0.

Posušju je ovo druga pobjeda i šesti bod nakon pet odigranih susreta, dok je ekipa iz Doboja zabilježila četvrti poraz, takođe iz pet mečeva, te je ostala na tri boda.

Domaćini su od početka pokazali da će biti opasniji rival, a do prva dva gola su stili na samom kraju prvog poluvremena. Gabrijel Boban je u 44. minutu pogodio za 1:0, a Nikola Mandić je samo 60 sekundi udvostručio vođstvo svog tima i na veliki odmor se otišlo sa 2:0.

Sloga Meridian u prvom dijelu nije uputila nijedan udarac ka golu protivnika, a ni u nastavku nisu bili mnogo konkretniji. Šutirali su dva puta, ali nijednom u okvir gola.

Dominik Begić je u 54. minutu povisio na 3:0, a šest minuta poslije precizan je bio Karlo Kamenar.

Izabranici Branka Karačića su potom bez problema priveli meč kraju i konačan rezultat je glasio 4:0 u njihovu korist. U narednom kolu, Posušje će igrati protiv Zrinjskog u gostima, a Sloga Meridian kao domaćin dočekuje Tuzlu siti.