ŠAMPION RUTINSKI! - Liverpul lako do tri boda, “stotka” je realan cilj

Rutinski je Liverpul odradio gostovanje Brajtonu. U 34. kolu Premijer lige rezultat je bio 3:1 za novog šampiona.

Ekipa Jirgena Klopa rano je stigla do vođstva.

Keita je već u šestom minutu iskoristio nepažnju defanzivaca domaće ekipe, ukrao je loptu a zatim je proslijedio Salahu, koji je lako donio prednost Liverpulu.

Samo dva minuta kasnije Džordan Henderson je šutirao sa dvadesetak metara udaljenosti. Njegov precizan udarac bio je neodbranjiv, pa je Liverpul u osmom minutu imao veliku prednost.

Ipak, Brajton se nije predao, a do kraja poluvremena uspio je da smanji zaostatak.

Trosar je sjajno reagovao nakon centaršuta Lamptija. Uhvatio je volej iz prve, a lopta je išla prebrzo da bi Alison mogao da spriječi pogodak.

U 45. minutu bilo je 2:1.

Konačan rezultat postigao je Mohamed Salah u 76. minutu. Nakon kornera Robertsona, Egipćanin je ostao sam u kaznenom prostoru, udarcem glavom je postigao drugi gol na utakmici.

Do kraja prvenstva ostalo je još četiri kola, Liverpul će pokušati da pređe granicu od 100 bodova. Brajton je izborio opstanak, ali ove sezone nisu mogli više od toga.