Široki Brijeg u blickrigu od deset minuta slomio Igman

Široki Brijeg je u okviru 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na terenu stadiona “Bare” u Čitluku savladao Igman sa 4:1.

Igrao se osmi minut kada je Petar Mišić sjajno šutirao se desne strane šesnaesterca Igmana. Prečka je spriječila evrogol i vođstvo Širokog Brijega, ali je na njihovu sreću na odbijanac naletio Mihael Kuprešak te zatresao mrežu protivnika.

Priliku da poravnaju rezultat su fudbaleri Igmana imali u 14. minutu kada je Stefan Denković pucao direktno u golmana Širokog Brijega Tomislava Adolfa Tomića.

Utakmica je mirovala sve do 42. minuta kada je poslije duplog pasa Mirsad Ramić ostavio loptu za Velizara Janketića, a ovaj spektakularnim golom sa lijeve strane i unutar kaznenog prostora Širokog Brijega postavio konačan rezultat od 1:1 u prvom poluvremenu.

Ogromnu priliku za preokret je promašio kapiten Igmana Anel Hebibović u 56. minutu kada je u situaciju jedan na jedan sa golmanom šutirao pored gola.

Kazna za to je došla samo dvije minute kasnije. Mišić je proigrao Činedua Stivena, a ovaj je poslije odličnog prijema matirao protivničkog golmana.

Nastavio se pritisak Širokog Brijega te je u 61. minutu Belmin Mešinović ruši Činedua nakon čega je Antoni Bandić dosudio penal te je isti u pogodak pretvorio Mišić.

Bandić je četiri minute poslije dosudio novi jedanaesterac. Igmanov Marko Čubrilo je sada bio neoprezan, dok je za Široki Brijeg ovoga puta sa bijele tačke precizan bio Marijan Ćavar.

Poslije otprilike desetominutnog blickriga domaćeg tima se utakmica smirila, te je do kraja ostalo 4:1 čime je Široki Brijeg ostvario ubjedljivu pobjedu nad Igmanom.