Spektakl u Mostaru pripao Veležu

Fudbaleri Veleža savladali su u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla sitija s 3:2.

Od samog početka meča Velež je bio tim koji je dominirao i prvi je zaprijetio Asmir Suljić, no golman gostiju je to odbranio.  Ipak domaći tim stiže do vođstva u 21. minutu nakon što je Suljić proigrao Edu Vehabovića, a ovaj je zatresao mrežu Tuzla sitija za 1:0.

Drugo poluvrijeme je bilo nevjerovatno i viđena su čak četiri gola, a prvi je postigao Suljić u 50. minutu nakon asistencije Đorđija Guliašvilija. Tada je djelovalo da će domaćin rutinski privesti meč kraju, no Tuzla siti se tada prosto preporodila na terenu.

Prvo je u 61. minutu nakon kornera Irfan Hadžić smanjio na 2:1, da bi samo minut kasnije Mirza Delimeđac postigao predivan gol sa preko 20 metara za 2:2.

Nakon što je Tuzla siti izgubila loptu na sredini tabele Velež je odigrao brz napad i Nermin Haskić je vratio prednost svom timu od 3:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.