Uroš Banjac za MeridianSportBH: "Kad smo počeli igrati našu igru stigao je preokret"

Vojvodina je u osmom kolu Druge ABA lige nakon velikog preokreta savladala Lovćen sa 83:81. Uroš Banjac, košarkaš Novosađana koji je svojim poenima bio čovjek odluke, prokomentarisao je meč za MeridianSportBH.

Igrači iz Novog Sada napravili su veliki preokret pošto su sredinom treće četvrtine gubili sa 56:35, ali su od tog trenutka zaigrali puno bolje i na kraju su sa pet poena Banjca stigli do pobjede.

Ovo je vrlo bitna pobjeda za nas nad glavnim konkurentom za tu sedmu i osmu poziciju. Ušli smo slabo u meč, bili smo teški od puta, putovali smo cijeli dan, ali u drugom poluvremenu, kada smo probili blokadu i krenuli da igramo našu igru, preokrenuli smo ih i mislim da smo zasluženo pobijedili” – izjavio je Banjac i dodao:

Defanzivom smo preokrenuli, kad smo stali u našu odbranu. Oni su imali sjajno šutersko prvo poluvrijeme, u drugom nisu mogli ništa da ubace, a nama je bilo obrnuto, tako to obično bude“.

Uroš Banjac je završio meč sa sedam poena, a Vojvodina naredni meč igra protiv Sutjeske.