(VIDEO) Jokićev tripl-dabl u razbijanju Lejkersa, Hajland odigrao utakmicu karijere

Denver Nagetsi su rezultatom 133:96 savladali Los Anđeles Lejkerse.

Nagetsi su u noći sa subote na nedjelju sa ubjedljivih 133:96 (34:29, 39:31, 29:19, 31:17) savladali Lejkerse, a Nikola Jokić imao je tripl-dabl učinak, koji je ostvario sa 17 poena, 12 skokova i 13 asistencija.

Izjednačeno su ekipe igrale najveći dio prve četvrtine. Nagetsi su se tek sredinom uspjeli odvojiti prvi put na maksimalnih šest poena razlika, a isto tu su uradili i pred sami kraj prvih 12 minuta igre, da bi se na prvu pauzu otišlo sa rezultatom 34:29.

Početkom druge etape domaći su došli do prve dvocifrene prednosti na meču (47:36), a potom su nastavili održavati takvu prednost i na poluvrijeme otišli sa vođstvom od 73:60.

U nastavku su Nagetsi nastavili da povećavaju svoju prednost, te je rezultat nakon treće četvrtine glasio 102:79, da bi u konačnici nakon posljednjeg kvartala on iznosio ubjedljivih 133:96.

Utakmicu karijere odigrao je Bons Hajland, koji je imao 27 poena, deset skokova i dvije asistencije. Lebron Džejms je predvodio Lejkerse sa 25 poena, devet skokova i dvije asistencije, a pratio ga je Rasel Vestbruk sa 19 koševa, pet skokova i tri asistencije.