Dinamo iskoristio svoje prilike i slavio u derbiju protiv Hajduka (VIDEO)

Fudbaleri Dinama savladali su u Zagrebu u derbiju ekipu Hajduka sa 2:0 u okviru 31. kola HNL-a.

Obje ekipe su oprezno ušle u meč, s tim da je Dinamo bio taj koji je kontrolisao posjed lopte. Prvu prliku imao je Marko Fosati u 17. minutu, no to je otišlo pored gola.

Tri minuta kasnije na drugoj strani Mario Vušković je igrao rukom i sudija je svirao penal za Dinamo. Odgovornost je preuzeo Bruno Petković lako je matirao Lovru Kalinića, koji se nije stigao ni baciti u jednu stranu.

Stipe Biuk je uspio savladati Livakovića u 29. minutu, no ubrzo je gol poništen zbog ofsajda. Šest minuta kasnije Lirim Kastrati je dobio loptu od Petković, izašao sam ispred Kalinića i bez većih problema povećao na 2:0.

Najbolju priliku za Hajduk nije iskoristio Mehmet Umut kada je šutirao iz šesnaesterca, a Livaković je sjajno to odbranio u 44. minutu. Biuk je ponovo došao do šanse u 53. minutu, no poslao je loptu preko gola.

Posljednju priliku na meču imao je Arijan Ademi, ali je on glavom sa manje od deset metara poslao loptu preko gola i na kraju je ostalo 2:0 za Dinamo.

U narednom kolu Dinamo gostuje Slaven Belupu, a Hajduk dočekuje Rijeku.