Druga liga FBiH - Sjever: Gornji Rahić u nastavku slomio Bosnu iz Mionice, Seona sigurna protiv Odžaka

Danas su odigrane preostale utakmice dvanaestog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever. Gornji Rahić je savladao Bosnu iz Mionice sa 3:0. dok je Seona bila bolja od Odžaka sa 2:0.

Fudbaleri Gornjeg Rahića dočekali su u dvanaestom kolu Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Bosne iz Mionice i stigli do pobjede koja im je trasirala put do četvrtog mjesta na tabeli.

U poluvremenu nije bilo golova, ali je u nastavku meča domaća ekipa proradila. Najprije je u 54. minutu Semir Hodžić pogodio mrežu ekipe iz Mionice za 1:0, da bi se na drugi gol čekalo do 84. minuta kada je prednost duplirao Armin Kadić. Konačnih 3:0 postavio je Damir Murselović dva minuta prije kraja regularnog dijela utakmice.

rahic

Ekipa Seone je nastavila da prati vodeći Radnički, a danas je na domaćem terenu bila bolja od Odžaka sa 2:0. Prvi pogodak postigao je Suad Mujić u 25. minutu utakmice što je bio rezultat prvog dijela igre.

U nastavku meča viđen je još jedan pogodak, a postigao ga je Emir Muratović u 60. minutu utakmice čime je potvrdio pobjedu svog tima koji igra jako dobro u ovoj sezoni.

Sigurnu pobjedu danas je ostvarila i ekipa Dinama iz Donje Mahale koja je na svom terenu bila bolja od Bosne iz Kalesije. Prvi gol za Dinamo postigao je Ivan Marošević u 49. minutu, a priliku da poveća rezultat imao je Elvin Suljić u 66. minutu, ali nije iskoristio jedanaesterac.

Konačnih 2:0 postavio je Josip Maskaljević u 84. minutu.

Svi rezultati dvanaestog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever:

• Mladost Malešići – Orahovica 1:0
  • Seona – Odžak 2:0
  • Dinamo Donja Mahala – Bosna Kalesija 2:0
  • Gornji Rahić – Bosna Mionica 3:0
  • Mladost Kikači – Dizdaruša 2:0
  • Lokomotiva – Priluk 0:1
  • Svatovac – Prokosovići 0:0
  • Radnički Lukavac – Slaven 9:0