Birmančević odveo Malme u Ligu šampiona, prošli i Benfika i Jang Bojs (VIDEO)

Fudbaleri Malmea, Benfike i Jang Bojsa plasirali su se u Ligu šampiona nakon što su izbacili ekipe Ludogoreca, PSV-a i Ferencvaroša.

Ludogorec je stigao do prednosti u 10. minutu kada je Anton Nedjalkov bio najspretniji u kaznenom prostoru gostiju i nakon kornera iskoristio smušenost odbrane Šveđana i preciznim šutem poslao loptu u mrežu.

Soren Riks
je u 16. minutu postigao jako lijep gol, ali je nakon provjere glavni arbitar dosudio ofsajd poziciju te gol nije vrijedio.

Ipak, tri minuta prije kraja prvog poluvremena srpski fudbaler Veljko Birmančević koji igra u životnoj formi postigao je fenomenalan gol iz slobodnog udarca i izjednačio rezultat.

U nastavku igre viđena je otvorena igra sa obje strane, ali i jedna prilično bizarna situacija u 60. minutu. Malme je bio u kontri i velikoj prilici za gol, a nakon toga je stiglo obavještenje iz VAR sobe i dosuđen je penal za Ludogorec zbog prethodnog igranja rukom Antonija Čolaka. Siguran izvođač bio je Pjeros Sotiriou za konačnih 2:1, rezultat koji je odveo švedski tim u Ligu šampiona.

Fudbaleri Ferencvaroša dočekali su u Budimpešti ekipu Jang Bojsa nakon poraza u prvom meču od 3:2. Švajcarski tim došao je u vođstvo u četvrtom minutu kada je nakon kornera Sedrik Zesiger nadvisio svoje čuvare i postigao lijep gol za 1:0.

Ipak, Mađari su brzo stigli do potpunog preokreta. Henri Vingo je u 18. minutu nakon intervencije golmana Jang Bojsa bio na pravom loptu i donio izjednačenje svom timu rutinskom realizacijom.

U 27. minutu velika radost za domaće navijače. Rajan Mmae je pokazao kvalitet u skok igri kada je u 27. minutu izbjegao čuvare i iz neposredne blizine savladao golmana Davida fon Balmusa.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Kristijan Fashnat je iskoristio odlično dodavanje Mešaka Elie i pogodio mrežu sa desetak metara udaljenosti.

Pobjedu švajcarskom timu donio je Feliks Mambimbi u sudijskoj nadoknadi vremena kada je iskosa sa lijeve strane pogodio golmanov dalji ugao i riješio sve dileme o pitanju putnika u Ligu šampiona.

Fudbaleri Benfike plasirali su se u Ligu šampiona, jer su remizirali 0:0 protiv PSV-a u Holandiji, a u prvom meču su trijumfovali sa 2:1. Ovo je veliki uspjeh kada se uzme u obzir da su od 32. minuta igrali sa igračem manje jer je Lukas Verisimo dobio drugi žuti karton.

Najveću priliku na meču za PSV propustio je Eran Zahavi u 62. minutu kada je sa pet metara pogodio prečku, te će Benfika ove godine igrati u Ligi šampiona, a Holanđani u Ligi Evrope.