Gornji Rahić siguran protiv Dinama, Mladost u Kikačima uvjerljivo savladala Seonu

Kompletirano je 17. kolo Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever. Sigurne pobjede upisale su ekipe Gornjeg Rahića i Mladosti iz Kikača.

Fudbaleri Gornjeg Rahića dočekali su danas ekipu Dinama iz Donje Mahale i stigli do pobjede rezultatom 2:0, a oba gola viđena su u prvom poluvremenu.

Amer Softić je u 14. minutu doveo domaćine u vođstvo, a pobjedu je potvrdio Semir Hodžić u sudijskoj nadoknadi. U drugom dijelu meča nije bilo pogodaka te je Gornji Rahić stigao do devete pobjede u šampionatu.

Mladost iz Kikača je nakon poraza od Orahovice u proteklom kolu danas dočekala Seonu i ostvarila uvjerljiv trijumf od 3:0. Strijelci za Mladost Bili su Ermin Avdibašić, Aldin Teparić i Adem Muratović.

Svatovac je na Poljicama bio bolji od Odžaka sa 2:0, a golove su postigli Almir Kukić i Okačić. Ovom pobjedom Svatovac je nastavio borbu za sami vrh tabele, a trenutno se nalaze na drugoj poziciji.

Ekipa Prokosovića bila je bolja od brčanske Dizdaruše sa 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je Anel Junuzović. Priluk je bio bolji od Mladosti iz Malešića sa 2:1, dok je Orahovica u gostima nadigrala Lokomotivu iz Miričine takođe sa 2:1.