Lajpcig produžio niz bez poraza na 17 utakmica

Lajpcig je pobijedio Hofenhajm i tako produžio svoj niz bez poraza koji traje još od 17. septembra prošle godine kada je poražen od Menhengladbaha.

Lajpcig je nastavio sa svojom letećom formom i bez puno problema riješio Hofenhajm na svojoj Red Bul Areni u utakmici osmine finala njemačkog DFB-Pokala. Lajpcig je pobijedio s 3:1 i tako odigrao nevjerojatnu 17. uzastopnu utakmicu bez poraza.

Domaćin je poveo sjajnim dalekometnim udarcem Emila Forsberga u 9. minuti i od samog početka utakmice nametnuo svoj ubitačni tempo. Ekipa Marka Rozea do poluvremena je povećala na 2:0, nakon što se Konrad Lajmer spretno okrenuo u kaznenom prostoru i zakucao loptu u mrežu. Austrijski reprezentativac bio je kreativna iskra domaće ekipe i poluvreme završio s golom i asistencijom.

Lajpcih je dominirao i u nastavku, ali je Hofenhajm smanjio na 2:1 sa svojim prvim udarcem unutar okvira gola. Kasper Dolberg zabio je u 77. i dao gostima nadu koja je trajala samo sedam minuta. Igrala se 84. kada je Timo Verner zabio za 3:1 i donio svojoj ekipi apsolutno zasluženu pobjedu.