Liga 1: Nove pobjede Pari Sen Žermena i Marselja (VIDEO)

Fudbaleri Pari Sen Žermena ubjedljivo su savladali ekipu Dižona sa 4:0 u osmom kolu Lige 1, dok je Olimpik Marselj sa 1:0 bio bolji od Lorijena.

Parižani su poveli već u trećem minutu, kada je na asistenciju Mičela Bakera pogodio Mojze Kin. Isti igrač je povećao na 2:0 u 23. minutu poslije nekoliko fenomenalnih poteza Nejmara, koji nije bio sebičan u tom trenutku i asistirao je mladom Italijanu. Ređale su se šanse domaće ekipe, ali je Saturnin Algabe reagovao sjajno u nekoliko situacija. Konačnih 4:0 postavio je sa dva gola Kilijan Mbape, prvi na asistenciju Nejmara u 82. minutu, a drugi poslije dodavanja Pabla Sarabije u 88. minutu.

U ranije odigranom meču Olimpik Marselj je sa 1:0 slavio na gostovanju Lorijenu. Gol odluke postigao je Leonardo Balerdi u 54. minutu poslije katastrofalne greške golmana Paula Nardija