Remi Monpeljea i Strazbura, Nica upisala pobjedu protiv Bresta

Danas su odigrane dvije utakmice u okviru devetog kola prvenstva Francuske. Monpelje i Strazbur odigrali su neriješeno 1:1, dok je Nica bila bolja od Bresta rezultatom 2:1.

Monpelje je do vođstva protiv Strazbura stigao u 12. minutu kada je projektil sa dvadesetak metara ispalio Floren Mole i pocijepao mrežu gostujućeg tima.

Ipak, u 28. minutu Strazbur je stigao do izjednačenja kada se u kaznenom prostoru našao Kevin Gamerio, stvorio sebi malo prostora za šuta, a potom majstorski pospremio loptu u gol.

Bilo je do kraja još nekoliko solidnih prilika za promjenu rezultata, ali je ipak ostalo 1:1.

Monpelje će u narednom kolu igrati kod kuće protiv Lensa, dok će Strazbur dočekati Sent Etjen.

Fudbaleri Nice dočekali su Brest i upisali pobjedu rezultatom 2:1. Vodeći gol za Nicu postigao je Žan-Kleir Todibo u 45. minutu kada je iskoristio jednu jako lošu intervenciju gostujućeg golmana i poslao loptu u praznu mrežu.

Kelvin Stengs je bio blizu da odvede Nicu na plus dva, ali je njegov udarac iz 56. minuta završio na prečki.

Ipak, samo pet minuta kasnije Melvin Bard je odlično ispratio timsku akciju svoje ekipe i šutem glavom iz neposredne blizine postavio povećao vođstvo svoje ekipe na 2:0.

Utješni gol za Brest postigao je Frank Onorat u 92. minutu nakon što je natrčao na jednu loptu nakon pravog karambola u kaznenom prostoru domaćih.

Nica će u narednom kolu biti gost kod ekipe Troa, dok će Brest biti domaćin Remsu.