Selta promašila penal, pa u samom finišu ipak stigla do sva tri boda

U okviru sedmog kola Primere, Selta je na svom terenu savladala Granadu sa 1:0.

Ekipi iz Viga je ovo druga uzastopna pobjeda i trenutno se nalaze na 13. poziciji na tabeli sa sedam osvojenih bodova.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, a u drugom je viđeno dosta uzbuđenja.

U 70. minutu, domaćini su dobili jedanaesterac. Izveo ga je Ijago Aspas, a Luis Maksimiljano ga je sjajno pročitao i ostao nesavladan. Selta je imala dobru šansu i u 80. minutu, ali udarac Havija Galana je završio malo iznad prečke.

U sudijskoj nadoknadi, prva do pogotka je mogla Granada. U 93. minutu, Matijas Dituro je odlično odbranio dva udarca protivničkih fudbalera.

Kazna je uslijedila samo minut kasnije, kada je Denis Suarez na asistenciju Santija Mine pogodio za 1:0, što je ostao i konačan rezultat.

U narednom kolu, Selta igra protiv Elčea u gostima, a Granada na svom terenu dočekuje Sevilju.