Dani Olmo donio pobjedu Lajpcigu protiv Štutgarta

Fudbaleri Lajpciga savladali su na gostovanju ekipu Štutgarta sa 1:0 u okviru 14. kolu njemačke Bundeslige.

Prvu priliku na utakmici imao je Anhelino u četvrtom minutu kada je sa vrha šesnaesterca šutirao, no Gregor Kobel je to odbranio. Paskal Stencel je napravio prekršaj u svom šesnaestercu i sudija je svirao penal u 22. minutu. Odgovornost je preuzeo Emil Forsberg, ali Kobel sjajno reagovao i sačuvao je svoju mrežu.

Na početku drugog poluvremena ponovo su bili u duelu Forsberg i Kobel i ponovo je kao pobjednik izašao golman Štutgarta. Gosti su slomili otpor domaćih tako što se lopta odbila do Danija Olma, a on je sa par metara zatresao mrežu i donio vođstvo Lajpcigu od 1:0 u 67. minutu. Do kraja vrijedi istaći i priliku Amadu Hajdare u 80. minutu, ali je lopta otišla preko gola.

U narednom kolu Lajpcig dočekuje Borusiju Dortmund, a Štutgart gostuje Augzburgu.