Svatovac rastavio Prokosoviće na proste činioce, Dizdaruša odnijela pun plijen iz Miričine

Odigrane su i preostale utakmice 13. kola Druge lige FBiH grupa Sjever. Svatovac je demolirao Prokosoviće sa čak 12:0, dok je Dizdaruša u Miričini slavila protiv Lokomotive sa 1:0.

Fudbaleri Svatovca danas su u Poljicama dočekala već prežaljene Prokosoviće i “počastili” ih sa čak 12 golova u mreži, a treba istaći da je već nakon 45 minuta igre na semaforu pisalo 7:0.

Tri pogotka za Svatovac postigli su Krajišnik i Mustafić, dva puta se u strijelce upisao Karić a po jednom Junuzović, Musić, Rotić i Berbić.

Dizdaruša je u zanimljivoj utakmici odigranoj u Miričini slavila sa 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka iako su gosti dva puta ozbiljno zaprijetili, ali je golman domaćih bio spreman.

Nakon što je u nastavku najprije poništen gol Vahidu Mrkaljeviću gosti iz Brčkog su ipak uspjeli doći do sva tri boda, a za to je najzaslužniji bio Lejlić koji je mrežu zatresao u 88. minutu susreta.

Priluk je u uzbudljivom susretu savladao Mladost iz Kikača sa 3:2, a sva tri gola djelo su danas sjajnoj Ernesa Okanovića.

U posljednjem susretu današnjeg dijela programa Sloga iz Tojšića i Orahovica su remizirali 1:1. Domaći su poveli u devetom minutu preko kapitena Amela Fejzića, a bod Orahovici osigurao je Semir Dedić u 64.