Bosna i Hercegovina protiv olimpijskog vicešampiona i redovnih učesnika takmičenja za plasman na Svjetsko prvenstvo

Košarkašice Bosne i Hercegovine će za plasman na Svjetsko prvenstvo u Australiji igrati u Osaki protiv domaćeg Japana, Kanade i Bjelorusije.

Za plasman među najbolje svjetske ekipe biće potrebno ući među prva tri tima u grupi, a pred ekipom Gorana Loja je težak zadatak. Domaćin Japan je na nedavno završenim Olimpijskim igrama osvojio iznenađujuće drugo mjesto, pošto je u finalu poražen od Sjedinjenih Američkih Država.

Kanada je s druge strane redovan učesnik Olimpijskih igara i Svjetskog prvenstva, a posljednji šampionat svijeta su propustili 2002. godine i na prethodna dva su osvojili peto i sedmo mjesto.

Košarkašice Bjelorusije nisu igrale na prošlom Svjetskom prvenstvu, ali su na Evropskom prvenstvu ove godine osvojile četvrto mjesto.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo biće održane od 10. do 13. februara u Osaki, a sami šampionat se održava od 22. septembra do 1. oktobra 2022. godine.