FMP Meridian umalo od gotovog napravio veresiju protiv MZT-a

Košarkaši FMP Meridiana savladali su ekipu MZT-a iz Skoplja sa 101:97 u sedmom kolu ABA lige.

Igrači Nenada Stefanovića poveli su na startu meča sa 17:6, da bi na kraju prve četvrtine vodili sa 33:24. Gosti su prišli na 38:33, ali se FMP odvojio na 55:41. No sami kraj prvog poluvremena pripao je timu iz Skoplja koji je prišao na 55:53.

Kasnije je MZT poveo sa 57:55, ali je odgovor FMP Meridiana bio jak i velikom serijom su otišli na 71:59. Pred ulazak u posljednju četvrtinu domaćin je vodio sa 79:66. Do sredine četvrte četvrtine FMP je vodio sa 92:75, da bi MZT uspio da priđe na 92:87. Onda su smanjili na 97:96, ali je FMP Meridian slavio sa 101:97.

Najefikasniji na utakmici bo je Paulius Valinskas s 19 poena, na drugoj strani Strahinja Mićović i Majkl Kafi su imali po 18 poena.

U narednom kolu FMP Meridian dočekuje Igokeu, a MZT dočekuje Megu.