Premijer liga BiH u futsalu: Sarajevo pobjedom protiv Hercegovine spustilo zavjese na polusezonu

Sarajevo je u okviru devetog posljednjeg kola jesenjeg dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine u fusalu savladalo domaću Hercegovinu na parketu “Pecare” sa konačnih 5:3.

Sarajevo je do prvog gola došlo u trećoj minuti susreta kada su oteli Hercegovini loptu na polovini terena poslije greške Anđela Čolaka i udarcem Stefana Jokića su poveli sa 1:0.

Opet su se u desetom minutu futsaleri Hercegovine poigrali tamo gdje nisu trebali, što je iskoristio Amel Handžić i povisio prednost svog tima na 2:0.

gfc sarajevo

Povisile su Sarajlije na 3:0 u 21. minutu susreta poslije velikog početnog pritiska Hercegovine na startu drugog poluvremena, a precizan je bio Ibrahim Hršumović.

Hakleri gostiju su izveli odličnu timsku akciju dvije minute poslije, koju je smireno u gol pretvorio Nedžad Hodžić za promjenu rezultata u 4:0.

Domaći se nisu predali i samo dvije minute nakon četvrtog gola gostiju su oni došli do svog prvog. Golman Hercegovine Andrijano Dujmović je odlično bacio loputu ka Hrvoju Čavaru koji je ekspertski spustio prema Mariu Mikliću, a ovaj je iz prve matirao golmana i rezulta promijenio na 4:1.

Nastavili su futsaleri domaćinskog sastava u istom ritmu i odnosno sa pritscima na zadnju liniju protivnika, a jedan od tih je rezultovao pogotkom u 35. minutu okršaja nakon preciznog šuta Davida Barbarića.

Drugi gol Hercegovine je probudio Sarajevo koje u 37. minuti preko Edisa Mrše došlo do petog gola i domaći su do kraja uspjeli samo doći do počasnog gola preko Čolaka u 39. minutu, koji je postavio konačnih 5:3 na semaforu “Pecare” za gostujuću ekipu.