Srbija poslije preokreta ostvarila pobjedu nad Iranom

Odbojkaši Srbije savladali su u osmom kolu Lige nacija u Riminiju selekciju Irana sa 3:2 (21:25, 25:15, 26:28, 25:22, 15:8).

Tim Slobodana Kovača tako je stigao do šeste pobjede u takmičenju, a većim dijelom prvog seta su imali prednost, ali su Iranci na samom kraju napravili seriju 5:1 i sa 25:21 osvojili prvi set. U drugom setu nije bilo dileme oko pobjednika, jer je evropski šampion kontrolisao igru i sa ubjedljivih 25:15 izjednačio na 1:1.

Treći set je pripao Irancima, koji su vodili cijelim njegovim tokom, sem u trenutku kada je Srbija došla do set lopte. Nisu je iskoristili, ali Iran jeste svoju treću i ponovo je poveo sa 2:1 u setovima. Sredinom četvrtog seta srpski odbojkaši su preuzeli vođstvo i sigurno ga čuvali do kraja za 2:2 i peti set.

Tu nije bilo velike dileme oko pobjednika, pošto je Srbija bila bolja i zasluženo je trijumfovala sa 3:2.

Najefikasniji na meču bio je Dražen Luburić sa 23 poena, Uroš Kovačević je imao 20, a na drugoj strani Amirhosein Esfandiar je imao 17 poena. Srbija naredni meč igra sutra protiv Sjedinjenih Američkih Država.