Uniks i Lokomotiva Kubanj bez ikakvih problema do pobjeda u Evrokupu

U okviru petog kola top16 faze Evrokupa, Uniks Kazanj je kod kuće pobijedio Andoru sa 85:63, a Lokomotiva Kubanj je kao gost bila bolja od Metropolitana sa 83:61.

I jedan i drugi ruski tim su bili izuzetno ubjedljivi.

Uniks je prvi period riješio u svoju korist sa 23:17, a na veliki odmor se otišlo sa 43:34 u njihovu korist. Andora se probudila u nastavku, prije svega u odbrambenom smislu, u trećoj četvrtini su zaustavili protivnika na samo 13 postignutih poena naspram njihovih 15 i tako najavili nešto neizvjesniju završnicu.

Ipak, dogodilo se upravo suprotno, domaćini su se potpuno razgoropadili u odlučujućem kvartalu i u konačnici lako slavili sa 85:63.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Okaro Vajt sa 18 poena, koliko je na drugoj strani imao i Haukur Palson.

vilijams gos

Ekipa iz Krasnodara je takođe bila dominantna.

Već u prvoj dionici se moglo naslutiti u kojem će pravcu meč ići, a nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 48:28 za Lokomotivu. Metropolitan je zaigrao za nijansu čvršće u nastavku, ali to nije bilo dovoljno da na bilo koji način zaprijete, tako da je finalni ishod bio 83:61 za goste.

Kod uspješnije ekipe, najefikasniji je bio Najdžel Vilijams-Gos sa 19, dok se u suparničkom taboru istakao Entoni Braun sa 15 poena.