Cicipas i Medvedev pobjedama zakazali četvrtfinale Rolan Garosa

Grk Stefanos Cicipas pobijedio je Pabla Karenja Bustu rezultatom 3:0 (6:3, 6:2, 7:5) te je tako zakazao četvrtfinale Rolan Garosa sa Danilom Medvedevom koji je bio bolji od Kristijana Garina 3:0 (6:2, 6:1, 7:5).

Stefanos Cicipas je mnogo bolje ušao u ovaj meč i već u drugom gemu napravio brejk, te u narednom poveo sa 3:0. U sedmom gemu Pablo Karenjo Busta imao je priliku doći do brejka, ali je Grk uspio da spasi brejk lopte i da osvoji prvi set (6:3).

Zahvaljujući inicijativi koju je Cicipas imao odmah na startu drugog seta oduzeo je servis Špancu i poveo sa 2:0. Nije se tu zaustavio da bi nakon novog brejka na semaforu bilo 4:0. Ovaj set bio je najkraći u meču, a Grk ga je osvojio za samo 32 minute (6:2) te tako poveo sa 2:0 na ovom meču.

U trećem setu Karenjo Busta se malo razbudio i uvodni minuti pripali su njemu, te je poveo sa 3:0. Cicipas je još jednom pokazao da se nalazi u sjajnoj formi i da ne postoji situacija iz koje se ne može izvući. U sedmom gemu napravio je brejk i tako došao do izjednačenja, da bi u jedanaestom oduzeo servis Špancu i tako došao do pobjede i plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa (7:5).

U drugom meču Danil Medvedev savladao je Čileanca Kristijana Garina nakon 124 minute sa 3:0 (6:2, 6:1, 7:5).

Prvi set pripao je Rusu koji je u četvrtom i osmom gemu napravio brejk i poveo sa 1:0 u setovima (6:2). U drugom setu Medvedev je pregazio Garina. Prvo je sa dva brejka prednosti poveo sa 5:0, da bi ovaj set uzeo rezultatom 6:1. Na startu trećeg seta razlog slabije partije Čileanca ogledao se u povredi ruke. Nakon pružene medicinske pomoći i masaže Garin je zaigrao malo bolje i ovaj set bio je neizvjestan.

Poveo je Garin sa 3:0 i u tim momentim davao je sve od sebe, međutim mnogo spremniji i poletniji Rus se vratio i poravnao na 3:3. Ključni brejk Medvedev je napravio u jedanaestom gemu, te je u narednom i odservirao za meč protiv iscrpljenog i povrijeđenog Čileanca. Biće ovo prvo četvrtfinale za Rusa u Parizu, jer je u prethodna četiri nastupa eliminisan u prvom kolu.

U četvrtfinalu Rolan Garosa gledaćemo veliki okršaj između Cicipasa i Medvedeva.