Krajinović nakon velike borbe eliminisan sa Mastersa u Rimu

Srpski teniser Filip Krajinović zaustavljen je u prvom kolu Mastersa u Rimu. Bolji od njega bio je Kanađanin Feliks Ože-Alijasim sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:4).

Dobro je u meč ušao Filip Krajinović koji je svom protivniku odmah na startu oduzeo servis i poveo sa 2:0. Od tada Feliks Ože-Alijasim se probudio i napravio u četvrtom i osmom gemu brejk i uspio da preokrene rezultat i povede sa 1:0 u setovima (6:3).

Drugi set bolje je otvorio Kanađanin i odmah na startu došao je do brejka prednosti. U desetom gemu uspio se vratiti u meč Krajinović i odluka je pala u taj-brejku, koji je Srbin dobio sa 7:5 i poravnao u setovima.

Treći i odlučujući set bio je najzanimljiviji. Poveo je Ože-Alijasim sa 2:0, ali se Krajinović vratio odmah u narednom gemu (2:1). Novi brejk vidjeli smo u osmom gemu kada je Kanađanin poveo sa 5:3, ali se i ovog puta ribrejkom vratio Srbin u meč, međutim nije uspio da odservira za izjednačenje u gemovima i novim brejkom Ože-Alijasim odnosi pobjedu na ovom meču (6:4).

U narednom kolu Mastersa u Rimu Ože-Alijasim će se sastati sa Dijegom Švarcmanom.