Barselona nakon drame i jedanaesteraca prošla u finale Superkupa Španije (VIDEO)

U polufinalu Superkupa Španije koje se večeras odigralo u Kordobi, Barselona je savladala Real Sosijedad. Nakon regularnih 90 minuta i produžetaka je bilo 1:1, a Katalonci su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavili ukupnim rezultatom 4:3.

Aleksander Isak je u četvrtom minutu imao solidnu priliku za Real Sosijedad, ali njegov udarac glavom iz šesnaesterca nije bio prijetnja po protivnika. Portu je desetak minuta kasnije šutirao iz kaznenog prostora, ali je bio neprecizan, a Robin Le Normand i Isak su takođe propustili šanse da dovedu tim iz San Sebastijana u vođstvo.

Baskijci su bili nešto konkretniji u prvom dijelu meča, a Barselona je postepeno dolazila do svoje igre putem kratkih pasova.

Izabranici Ronalda Kumana su bili sve konkretniji, a do vođstva su stigli u 39. minutu. Nakon tečne akcije sa puno dobrih dodavanja, Antoan Grizman je sa lijeve strane poslao centaršut u peterac, a Frenki de Jong je lijepo skočio i glavom pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo više uzbuđenja i ovo je bio rezultat sa kojim se otišlo na veliki odmor.

Poslije samo par minuta igre u nastavku, došlo je do hladnog tuša za “Barsu”. De Jong je igrao rukom u svom šesnaestercu, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Mikel Oarzabal je preuzeo odgovornost i poslao loptu u ujednu, a Mark-Andrea ter Štegena u drugu stranu, te tako izjednačio na 1:1.

Klub iz San Sebastijana je na krilima zgoditka krenuo po još jedan, ali nisu uspjeli doći do njega nakon nekoliko minuta pritiska.

Grizman je bio u izglednoj situaciji par minuta kasnije, ali šutirao je van okvira gola, kao i Ousmane Dembele. Katalonci su polako ponovo počeli preuzimati inicijativu i posjed, ali ni iz toga se nije izrodilo ništa što bi ih dovelo do radosti.

Real Sosijedad je vrebao iz kontri, ali do kraja regularnog vremena nije bilo promjene rezultata i ušlo se u produžetke.

Real Sosijedad je mogao do vođstva u 94. minutu. Hoseba Zaldua je fantastično šutirao sa nešto više od dvadeset metara, ali Ter Štegen je još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Dembele je bio blizu u nastavku, ali Alehandro Remiro je bio na visini zadatka. I jedni i drugi su u nastavku imali svoje momente, ali ipak nije bilo pogodaka i pobjednika je odlučivala penal lutrija.

Ter Štegen je bio heroj svog tima u jedanaestercima. Zaustavio je pokušaje Batiste Džona i Oarzabala, dok je Vilijan Hose takođe bio neprecizan za Real Sosijedad. Dembele i Miralem Pjanić su bili koncentrisani na drugoj strani, Grizman i De Jong su promašili, a odlučujući penal je za slavlje “Blaugrane” realizovao Rikard Puig.

Barselona u finalu čeka boljeg iz sutrašnjeg duela Real Madrid-Atletik Bilbao.