Igokea ubjedljivo do prve pobjede u FIBA Ligi šampiona

Igokea je u okviru 2. kola grupne faze FIBA Lige šampiona na svom parketu savladala Nimburk sa 91:74.

Aleksandrovčani su sada na polovičnom učinku, dok je češki predstavnik nakon dva odigrana susreta bez pobjede.

Nejt Votson je doveo goste do vođstva od 2:0, a na drugoj strani je trojkom odgovorio Brajant Kroford. Marko Jošilo, Dešon Stivens i Mario Nakić su poenima održali Igokeu u vođstvu, a onda su oba tima ušla u loš napadački ritam.

Kroford je doveo svoj tim do +5 (14:9), a Kendrik Rej je pogotkom u samom finišu prvog perioda poentirao za 18:15 i tako se otišlo na prvu pauzu.

Tej Voler je pogotkom van linije 6,75m otvorio drugu četvrtinu, no gosti su preko Lukaša Palise i Džerela Simonsa prišli na 21:20. Rej je potom pogodio trojku, Česi su još jednom uzvratili, ali izabranici Dragana Bajića su uspjeli održati prednost i nakon 20 minuta igre su vodili sa 39:32.

Stivens

Treća dionica se ispostavila efikasnijom u odnosu na prethodne dvije. Nikola Tanasković ju je započeo zakucavanjem, a Igosi su veoma brzo otišli na +14 (46:32).

Činilo se da je momentum u potpunosti na njihovoj strani, no Nimburk je pronašao način da se spusti na jednocifren zaostatak, pa se u finalni kvartal otišlo sa 61:56.

Tanasković je i četvrti period otvorio svojim poenima, a Haris Delalić je nešto kasnije bio precizan za 67:59. Tanasković je potom bitnim pogotkom uz faul vratio svoj tim na dvocifrenu razliku (70:59), a kada je Kroford dodao dva poena za 72:59 na oko šest minuta do kraja, bilo je jasno da su domaćini mnogo bliži pobjedi.

Kroford se pobrinuo i za pet narednih poena Igokee, a Nimburk više nije imao rješenja za povratak i konačan rezultat je glasio 91:74.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kroford sa 33, dok se na drugoj strani istakao Simons sa 18 postignutih poena.

U narednom kolu, Igokea će na svom parketu dočekati Bilbao, a Nimburk takođe biti domaćin, protiv Bahčešehira.