Nejpir presudio Partizanu u novoj neizvjesnoj završnici

Partizan je izgubio od Milana u gostima rezultatom 85:83.

Odlično je Partizan krenuo u utakmicu serijom 8:0, ali je Ševon Šilds uzvratio serijom i doveo Milano u prednost 12:10. Uspio je Partizan stabilizovati napad i zaustaviti nalet Milana, pa je nakon prve četvrtine rezultat bio 22:21 za domaćina.

U drugoj dionici Partizan je dobro krenuo ponovo i Zek Ledej je donio gostima prednost 39:32, ali ponovo su crno-bijeli upali u crnu seriju gdje četiri minute nisu mogli postići koš. Na poluvremenu rezultat je bio 41:40 za Milano.

Problem za Partizan u trećoj četvrtini napravili su prekršaji, jer je kapiten Kevin Panter napravio svoj četvrti. Na drugoj strani Devon Hol koji je perfektno gađao sa distance. Uspio je Partizan uz poene Alekse Avramovića Danila Anđušića da pred zadnjih deset minuta vodi 67:64.

Nikola Mirotić je pogodio tri trojke na startu četvrte četvrtine i vratio prednost Milanu, ali je Partizan držao rezultat na jednom posjedu. Minut i po prije kraja, domaći su imali prednost 81:80. Avramović je u tom napadu promašio jako važnu trojku, a na drugoj strani Nejpir je otišao na liniju za slobodna bacanja (83:80). Na 28 sekundi do kraja Kevin Panter je promašio trojku, a Ledej nakon ofanzivnog skoka uz faul poentirao, te nakon slobodnog bacanja poravnao rezultat.

Nejpir je preko ruke Avramovića na pet sekundi prije kraja pogodio trojku i vratio prednost Milanu. Zatražio je čelendž Obradović, kako bi nacrtao akciju za posljednji napad. Nakon čelendža, utvrđeno je da je Nejpir gazio liniju i Milano je imao prednost 85:83. Ledej je u posljednjem napadu pokušao meč odvesti u produžetak, ali nije uspio uputiti šut, pa je Milano došao do pobjede.

Partizan u sljedećem kolu igra protiv Barselone u gostima.