Sarajevo lako do bodova protiv Krupe

U okviru 12. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je kao domaćin savladalo Krupu rezultatom 3:0.

Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu. Izabranici Vinka Marinkovića su mogli do prvog pogotka već u četvrtom minutu, ali udarac Harisa Handžića je završio pored gola. Ipak, nedugo zatim, domaćini su ipak poveli. Nemanja Vukmanović je u svom šesnaestercu oborio Krsta Velkoskog, pa je sudija pokazao na bijelu tačku. Benjamin Tatar je preuzeo odgovornost i savladao Vasilija Kolaka.

sarajevo tatar

Domaćini su nastavili sa napadima, a najkonkretniji je bio Amar Rahmanović, koji je svojim prodorima i centaršutevima tražio saigrače, ali rezultat je ostao nepromijenjen sve do 32. minuta. Tada je poslije ubačaja Rahmanovića lopta pogodila Marina Galića, odbila se nesrećno po golmana Krupe i završila u mreži.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za klub iz glavnog grada Bosne i Hercegovine.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu, na semaforu je pisalo 3:0 za bordo tim. Velkoski je glavom spustio loptu za Rahmanovića, koji je sa pet metara poslao loptu u mrežu. Isti igrač je postigao dva gola protiv Krupe i prošle sedmice u kupu, tako da se može reći da mu izabranici Velimira Stojnića polako postaju redovne mušterije.

Sarajevo je mirno privelo meč kraju, moglo je biti još golova, ali rezultat je ipak ostao 3:0 u korist trenutnog lidera na tabeli.

Pobjednički tim će u narednom kolu igrati protiv Mladosti, a Krupa će dočekati Tuzla siti.