Remi Vogošće i Borca, Čelica zakasnio jedan sekund da donese pobjedu domaćinu

Rukometaši Vogošće i Borca odigrali su neriješeno 27:27 u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na kraju je viđena prava drama kada je gol Duška Čelice poništen zbog isteka regularnog vremena utakmice.

Dobro su utakmicu otvorili gosti iz Banjaluke i poveli su 2:0 golovima Luke Perića i Amara Gračića. Vratili su se domaći rukometaši, te golom Adnana Isakovića poravnali na 2:2.

Viđena je prava “rezultatska klackalica” u uvodnim minutama, a za 4:4 pogodio je Nikola Malivojević. Igrala se veoma dobra odbrana na obje strane, a nakon 19. minuta igre bilo je 8:6 za gostujuću ekipu, te je trener Adem Bašić morao da zatraži tajm-aut.

Pet minuta prije odmora bilo je 9:9, da bi se na odmor otišlo pri vođstvu Borca od 14:13, a gol je postigao Vlado Draganić.

vogosca borac

U drugom poluvremenu igralo se gol za gol. U 45. minuti meča Draganić je sa pola terena na prazan gol izjednačio na 21:21, a nakon sjajne odbrane Slađana Subotića, u sljedećem napadu Gračić je pogodio za vođstvo. Mini seriju prekinuo je golom Adis Hrbat (22:22) i tako se ušlo u posljednjih deset minuta utakmice.

Dosuđeni sedmerac za domaće pogodio je Elis Memić (23:22), a novo izjednačenje donio je sjajni Draganić (23:23). Pri rezultatu 24:24 Subotić je odbranio zicer sa desnog krila Kerimu Semiću, a u narednom napadu Malivojević je pogodio za vođstvo Borca (25:24).

Dvije minute prije kraja utakmice na semaforu je bilo 26:26, kada je Mirko Mikić, trener Borca zatražio tajm-aut koji nije urodio plodom jer je Stefan Miljković bio neprecizan u šutu. Duško Čelica je pogodio za 27:26, a poravnao je ponovo Miloš Nježić 40 sekundi do kraja, kada je uslijedio minut odmora i dogovor pred posljednje trenutke utakmice domaćih.

U posljednjem napadu Čelica je za sekund zakasnio i njegov gol poništen je jer je isteklo vrijeme na semaforu. Ovim remijem prekinuta je serija od čak sedam uzastopnih pobjeda.

Narednu utakmicu Vogošća će igrati protiv Sloge Gornji Vakuf Uskoplje, dok će Borca dočekati ekipu Izviđača.