Čukarički i Dinamo Zagreb pretrpili nove poraze u Ligi konferencija

Srpski predstavnik Čukarički te hrvatski Dinamo Zagreb u Ligi konferencija su doživjeli identične poraze sa 1:0 u okviru četvrtog kola grupne faze.

Čukarički je danas ugostio prošlosezonskog vicešampiona Lige konferencija, ekipu Fiorentina koja je do prednosti došla već u osmom minutu susreta.

Tada je sa bijele tačke precizan bio Mbala Nzola, te se rezultat od 1:0 za Fiorentinu na kraju održao do posljednjeg sudijskog zvižduka te je samim tim Čukarički pretrpio četvrti poraz u Ligi konferencija.

Standings provided by Sofascore

Identičnu situaciju poput Čukaričkog je doživio i Dinamo Zagreb kog sa klupe predvodi nekadašnji trener Zrinjskog Sergej Jakirović, ali su oni poraz od 1:0 pretrpili na gostovanju.

Naime, njih je savladala češka Viktorija Plzenj koja je kao u slučaju Fiorentine protiv Čukaričkog do pobjedničkog gola došla nakon udarca iz najstrože kazne.

Jedina razlika je bila minutaža, te je tako u 32. minutu Viktoriji Plzenj te četvrtu pobjedu u grupi preciznim udarcem donio napadač kluba Tomas Čori.