Liga konferencija: Četiri krucijalne odbrane Kovačevića u pobjedi Rakova nad Gentom, Flora savladala Šamrok

U prvim utakmicama plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija Rakov je pobijedio Gent minimalnim rezultatom, dok je Flora s 4:2 savladala Šamrok.

Poljski Rakov nastavio je svoj pohod na grupnu fazu Lige konferencija, a danas su ponovo pobijedili favorizovanog protivnika. U prvih 90 minuta s Gentom na domaćem su terenu slavili minimalnim rezultatom. Na golu Rakova ponovo je na visini zadatka bio Vladan Kovačević koji je u prelomnim trenucima upisao četiri odbrane i tako sačuvao svoju mrežu. Dovoljan je tako za minimalnu pobjedu poljskog tima bio pogodak iz 64. minute koji je postigao Andržej Njevulis.

Fantastične evropske rezultate nastavila je praviti i estonska Flora i tako je došla na korak od toga da postane prvi klub iz Estonije koji će svoje mjesto naći u grupnoj fazi nekog od evropskih takmičenja. Sergej Zenjov u 13. je minuti utakmice pogodio za prednost svog tima, a rezultat je 14 minuta poslije povećao Martin Miler.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Šamrok Rovers uspio je smanjiti rezultat preko Grahama Burka, a u 76. minuti utakmice Rauno Sapinen vratio je rezultatsku razliku na dva gola. Četiri minute prije kraja Liam Skejls je ponovo smanjio zaostatak svoje ekipe, a konačnih 4:2 je samo minutu poslije svojim drugim golom postavio Miler.

Ostali rezultati:

• Karabag – Aberdin 1:0 (Žejm Romero 30′)
  • Kups – Union Berlin 0:4 (Taivo Avoniji 7′, 31′, Maks Kruze 29′, Andreas Foglzamer 90+2′)
  • Šahter Karagandi – Makabi Tel Aviv 1:2 (Idris Umaev 73′; Avi Rikan 75′, Eden Šamir 77′)