Atletiko Madrid nokautiran četvrti put u nizu, sjajni Benzema pogađao za pobjedu Real Madrida

Večeras su odigrane dvije utakmice u okviru španske Primere. Granada je savladala Atletiko Madrid sa 2:1, dok je Real Madrid identičnim rezultatom bio bolji u meču protiv Atletik Bilbaa.

Večeras se nastavio košmarni niz Atletiko Madrida. “Jorgandžije” su u meču protiv Granade upisale novi poraz koji im je bio četvrti u nizu, te je aktuelni šampion trenutno u teškom nokdaunu.

Utakmica je po goste počela jako dobro pošto su već u trećem minutu stigli do prednosti kada je sa ruba kaznenog prostora lijep gol postigao Žoao Feliks.

Granada je do izjednačenja došla u 17. minutu kada je loptu u kazneni prostor poslao Horhe Molina, a ispratio je Darvin Mahis za 1:1 što je bio rezultat prvog dijela igre.

Veliku pobjedu Granadi, a glavobolju gostima, donio je Molina u 61. minutu nakon asistencije Luisa Suareza.

Granada će u narednom kolu gostovati Elčeu, dok će Atletiko Madrid biti domaćin Rajo Valjekanu.

Veoma važnu pobjedu večeras je upisao i Real Madrid koji je trijumfovao na gostovanju kod Atletik Bilbaa sa 2:1, a zanimljivo je da su sva tri gola viđena u prvih deset minuta susreta.

Galaktikosi” su do vođstva došli već u četvrtom minutu kada je prekrasan gol postigao Karim Benzema uputivši udarac sa nekih dvadesetak metara iskosa nakon dodavanja Tonija Krosa.

Isti igrač je samo tri minuta kasnije bio priseban u kaznenom prostoru domaćina i šutem u lijevi ugao povećao prednost Real Madrida na 2:0.

Činilo se da nas u nastavku očekuje prava goleada, ali sjajan gol Oihana Sanseta iz desetog minuta bio je sve što se vidjelo na ovom meču što se golova tiče.

Do kraja susreta su oba tima imala svoje šanse, rezultat se u više navrata mogao promijeniti, ali na kraju je na semaforu pisao isti onaj iz desetog minuta.

U narednom kolu Real Madrid će gostovati kod Hetafea, dok će Bilbao u Pamploni biti gost Osasune.