Navijaču spašen život zahvaljujući golmanu i doktoru Kadiza

Utakmica petog kola španske Primere između Kadiza i Barselone prekinuta je u 83. minutu nakon što je jedan navijač doživio srčani udar.

Naime, u 81. minutu meča, golman domaće ekipe Jeremias Ledezma je primjetio da je jednom od navijača na tribinama loše i zatražio je od sudije da prekine meč.

On je takođe i otrčao po prenosni defibrilator i donio ga do ljekara koji su u međuvremenu pristigli, te su krenuli sa oživljavanjem navijača.

Takođe, među herojima je i član ljekarskog tima Kadiza koji je otrčao na tribinu iako mu je bila slomljena noga. To mu naravno nije bio izgovor da ne reaguje i bez razmišljanja je potrčao kako bi čovjeku spasao život.

Navijači na tribinama su, kad su shvatili da je doktoru Kadiza noga u gipsu, gromoglasnim aplauzima pozdravili jednog od heroja utakmice između Kadiza i Barselone.

Utakmica je na kraju nastavljena, a konačan rezultat bio je 4:0 u korist katalonskog tima.