Nijemci prate krilaticu živjeli golovi: Pet golova u Hofenhajmu, Šikove igrarije protiv Grojter Firta

U okviru 14. kola Bundeslige, na prvih pet utakmica su viđene prave goleade od kojih se posebno izdvajaju one u Hofenhajmu i Leverkuzenu.

Bajer Leverkuzen je kod kuće savladao posljednjeplasirani Grojter Firt sa veoma visokih 7:1, a svoju goleadu su započeli već u 12. minutu kada je na centaršut Muse Dijabija, Amin Adli postigao vodeći gol za 1:0.

Nisu puno domaći čekali da povećaju svoju prednost, jer već u 17. minutu je Florijan Virc centrirao iz slobodnog udarca nakon čega je najviši u skoku bio Edmond Tapsoba i glavom povisio na 2:0.

U 32. minutu gosti pokazaju dozu otpora i preko Jeremija Dužijaka postižu gol za 2:1. Ipak, ispostaviće se na kraju da je to bio samo gol utjehe za nemoćni Grojter Firt.

Prvo poluvrijeme je završeno još jednim golom domaćeg tima jer je Pjero Hinkapi na asistenciju najboljeg strijelca tima Patrika Šika postigao gol za 3:1 u 45. minutu, a to je bio pogodak sa kojim se i otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme se otvorilo novim golom Bajer Leverkuzen, a sada je strijelac bio Šik koji je sa pogotkom u 49. minutu započeo svoje brilijantno veče.

Sa golovima se pomalo i prestalo, a taj period je trajao samo 20 minuta od Šikovog gola jer u 69. minutu on na drugu asistenciju Dijabija postiže svoj drugi pogodak na meču.

Čeh se nije smirio sa dva gola i u 74. minutu postiže het-trik, a ni dvije minute nisu prošle da bi Šik zabio i svoj četvrti gol na meču za finalnih 7:1 U Leverkuzenu.

Ništa manje nije bilo zanimljivo na susretu između domaćeg Hofenhajma i Ajntraht Frankfurta, a taj duel je završen sa konačnih 3:2 u korist domaćinskog sastava.

Do vođstva su prvi stigli gosti i to u 15. minute kada je najviši u skoku bio Rafael Bore i glavom postavio promijenio rezultat na semofu u 1:0.

Domaći Hofenhajm je prednosti stigao samo deset minuta kasnije kada je odbijenu loptu pokupio Denis Gajger nakon čega je loptu poslao u lijeve rašlje i time poravnao rezultatsko stanje na 1:1.

Hofenhajm je nastavio sa pritiskom i na još jedan odbijanac, ovog puta duboku u šesnaestercu, Đorđinio Rujter je povisio na 2:1 za domaći sastav.

U 55. minutu Diadije Samaseku postigao gol za 3:1, ali se isti prvo provjeravao. Na kraj je pogodak priznat i igrač domaćih je mogao početi sa slavljem. Gosti su u 72. minutu došli do svog drugog gola preko Gonsala Pasijensije, ali se na kraju to ispostavilo samo kao pogodak utjehe za tim iz Frankfurta i susret je završen sa 3:2.

Augsburg i Bohum nisu odigrali ništa manje uzbudljiv susret jer je taj okršaj otišao u korist gostujućeg Bohuma, a konačni rezultat je glasio 3:2.

Gosti su sve nedoumice riješili još u prvom dijelu susreta, jer su sva tri gola postigli upravo tada. Strijelci za Bohum su bili Sebastijan Polter u 23., Gerit Holtman u 40. i Polter sa svojim drugim golom u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Domaći tim Augsburga je u drugom dijelu preuzeo inicijativu, ali su samo uspjeli doći do dva gola preko Mihaela Gregoriča u 57. i Danijela Kaliđurija u 86. minutu.

Majnc je neočekivano slavio protiv Volfsburga na svom terenu, a pitanje pobjednika su riješili već u prvom poluvremenu i to veoma rano. Oni su postigli dva gola, a precizni su bili Jonatan Burkardt u 2. minutu i samo dva minuta kasnije Anton Stah. Konačnih 3:0 je postavljeno u 90. minutu autogolom Maksensa Lekroe.

Jedini remi u ovih prvih pet utakmica je viđen tokom susreta Arminije Bilefeld i Kelna, a isti je završen sa 1:1. Prvi su do prednosti došli fudbaleri Kelna, a gol je postigao Salih Oščan u 17. minutu. Gol vrijedan remija je dao Brajan Lasme u 72. minuti za ispostaviće se finalnih 1:1.

Na večerašnjem rasporedu je ostala još jedna utakmica 14. kola Bundeslige, a radi se o derbiju između Borusije Dortmund i minhenskod Bajerna.