Utakmica bez pogodaka Brajtona i Aston Vile

Fudbaleri Brajtona su na domaćem terenu remizirali sa ekipom Aston Vile rezultatom 0:0 u 24. kolu engleske Premijer lige.

Nekoliko šansi i na jednoj i na drugoj strani u prvom poluvremenu. Aleksis Mekalister je probao u desetom minutu probao glavom iz peterca, međutim lopta je otišla pored lijeve stative gola Vile. Nil Mopaj je u 35. minutu loše šutirao iz kaznenog prostora, i loptu mu je Emilijano Martinez lako pokupio. Samo tri minute kasnije Leandro Trosar je silovito šutirao, Martinez je ponovo dobro intervenisao. Minut kasnije Den Burn je probao glavom nakon kornera, iskusni čuvar mreže gostiju upisao još jednu odbranu.

Deni Velbek je bio blizu postizanja pogotka za Brajton, ali sjajni Martinez je bio siguran po ko zna koji put na ovoj utakmici.

Brajton je imao inicijativu i loptu u nogama većinom susreta, lopta jednostavno nije htjela u gol. Blijeda partija Aston Vile kojoj je ovo tek treći remi u sezoni.

Brajton u sljedećem kolu kao domaćin će ugostiti Kristal Palas, dok će Vila dočekati kod kuće ekipu Lestera.