Dan za remije u Seriji A: Specija podijelila bodove sa Đenovom, Venecija isto uradila sa Salernitanom

Specija je u okviru desetog kola Serije A dočekala Đenovu na svome terenu i odigrala neriješeno sa konačnim rezultatom 1:1.

Specija i Đenova su prvi dio meča odigrale bez uzbuđenja i bez većih prilika za gol na obje strane. Najuzbudljivija činjenica iz prvog poluvremena je ta da su domaći imali dva kornera, a gosti niti jedan. Na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom.

Drugo poluvrijeme je unijelo živost u obje ekipe. Redale su se poluprilike, ali su prvi gol postigli domaći u 66. minuti nakon autogola golmana Đenove Salvatorea Sirigua. Nakon tog gola meč opet upada u monotoniju, sve 86. kada je igrač gostiju Domeniko Krišćito konvertovao penal koji je dodijeljen nakon konsultacije sa VAR-om. Meč je završen remijem.

Venecija je na svome terenu dočekala Salernitanu koja je posljednjeplasirana ekipa na tabeli, a na današnjem duelu desetog kola Serije A ova dva tima su podijelila bodove.

Jedan jako zanimljiv duel sa dosta šuteva na obe strane. Prvo su domaćini stigli do pogotka preko Matije Aramua u 14. minuti, ali se gosti koji su posljednji na tabeli probudili u 62. minuti i preko Federika Bonacolija došli do poravnanja, a nakon toga gola jedini momenat vrijedan pomena je bio crveni karton Itana Ampadua nakon njegovog oštrog starta.