(VIDEO) Mesi petardom preslišao Estoniju

Fudbaleri Argentine i sjajni Lionel Mesi pobijedili su u prijateljskom meču na neutralnom terenu u Španiji, reprezentaciju Estonije sa 5:0 (2:0). Svih pet golova postigao je Mesi.

Na stadionu “El Sadar” u Pamploni, “Gaučosi” su predvođeni nevjerovatno raspoloženim Mesijem pokazali odličnu i efikasnu igru. Bio je to pravi golgeterski šou Argentinca koji je postigao svih pet golova za tim selektora Lionela Skalonija.

Jednostavno, odbrana Estonije nije imala načina kako da ga zaustavi. Fantastični Mesi je prvi gol postigao iz penala u devetoj minuti.

U 45. minuti na asistenciju Papua Gomesa fudbaler Pari Sen Žermena povisio na 2:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Mesi do het-trika stigao već u 47. minuti.

Izašao je oči u oči sa golmanom i lako ga matirao za 3:0.

Imala je Argentina još prilika, a onda je Mesi na sličan način kao kod prethodnog gola u 72. minutu pogodio za 4:0.

Ko je mislio da je kraj šou programa Mesija, prevario se, samo četiri minuta kasnije pogodio je i za 5:0. Do kraja meča nije bilo prilika, a Mesiju je ovo bilo drugi put u karijeri kako na jednoj utakmici postiže pet golova.